BASKI ÜRÜNLERİ
TOPLAM 1120 ÜRÜN
Aradığın Her Şey En Uygun Fiyata

Baskı Hizmet Sözleşmesi

Baskı Kuralları ve Şartları

İşbu sözleşmenin konusu, Baskı Kuralları ve Şartları Sözleşmesi gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Sözleşmenin uygulanmasında ve yorumlanmasında aşağıda yazılı terimler karşılarındaki yazılı açıklamaları ifade edeceklerdir.

1.1 Organize Matbaa (Toplu Baskı İşlemleri) Tanımı

Baskı hizmeti, Organize matbaa (toplu baskı) işlemleri kapsamında, aynı kategoride yer alan birden fazla işin toparlanarak aynı anda basılması işlemidir.

Bir çok kişinin siparişlerini belli kategorilerde birleştirip, toplu şekilde ve düşük maliyetle üretmektir.

 

Renk Kuralları ve Şartları

A. Baskıda uygulanan renler CYMK olmalıdır. RGM ile hazırlanmış çalışmalar CYMK olmadı için renk değişikler olabilir. Bu nedenle yapılan seçimler ve müşteri tarafından hazırlanmış çalışmadan sorumlu sipariş verendir. 

B. Seçilen çalışma modellerin veya istenen renklerin renklerinden sorumluğu (geçişli renkler dahil) müşteriye aittir.

C. Kullanılan görseller oluşacak sorunlar woisco ait değildir. Kullanılan görsellerin baskıda renk sorunlarından woisco sorun değildir.

D. Renk CYMK ve baskıya uygun olmalıdır. RGB içerikler baskıda sorun oluşturacaktır. 

RGB ve CYMK Tanım

RGB Nedir?

RGB, monitör gibi elektronik cihazların ışık kullanarak renk yaratmasını sağlayan bir renk modelidir. cihaza bağlı bir renk modelidir: farklı cihazlar, belirli bir RGB değerini farklı şekilde algılar veya üretir, çünkü renk elemanları ( fosforlar veya boyalar gibi ) ve bunların bireysel R, G ve B seviyelerine tepkileri üreticiden üreticiye değişir, veya zaman içinde aynı cihazda bile.

CYMK Nedir?

CMYK (Cyan, Magenta, Yellow, Key) (Türkçe: Cam göbeği, Eflatun, Sarı, Siyah), Matbaacılıkta kullanılan bir çıkarmalı renk modelidir.

Yukarıda RGB ve CYMK renk açıklaması verilmiş olup bu açıklama yer alandığı gibi baskı ürünlerinde cymk renklerin kullanıldığı ve rbg dijital ortam görüntüsü olduğu açıklanmıştır bu nedenle rgb gibi renklerden oluşacak sorunlar bu kısımda ne şekilde anlatılmıştır.

Yukarıda RGB ve CYMK tanımda yer aldığı için rgb içeriklerin cymk matbaa değil dijital ortam için renklendirdiği ve bundan ötürü sorunlar oluşmasına neden olabilir ve bu durumdan içerikleri hazırlayan veya hazırlanması istenen müşterinin sorumluğundadır. 

RGB den kaynaklı renk sorunlardan woisco sorunlu değildir.

Baskı Formatları ve Uygunluğu

CDR VE Ai dosya biçimleri ile gönderilmiş çalışmalarda tercih edilmektedir. Ai ile gönderilmiş çalışmalar Corel tekrar düzenlenip basım işlemine alınır

İçeriklerin baskıya uygun formatlarda olması gereklidir.

RGB içeriklerin hepsi CYMK ‘a dönüşecektir. 

PSD Dosya formatı vektörel içerikli değildir. baskıya uygun değildir.

Ölçülendirme Tanımı

Baskı kategorisine göre ölçülerine uyumlu olmalı ve maxiumum kesim sınırına göre çalışmanın uygunlu olmalıdır. 

Örnek: Kartvizit için;

Dış ölçü : 86,75×54 – İç ölçü 78,75×46 dir.

 

 

 1. Çalışmalarda kullanılan fontların 6pt değerin üstünde olmalıdır. 6pt Altında ki yazı fontlarında oluşacak sorunlar woisco ait değildir. 
 2. Siyah ve benzer koyu renklerde ince kullanılan fontlarda oluşacak sorunlardan woisco sorun değildir. 
 3. Çok ince kullanılan fontlar silik çıkma riksi vardır
 4. Hazır çalışmalarda kullanılan fontların convertlenmiş (biçimlenmiş) windows tabanınca sorgulama sorun çıkmayacak şekilde olması için biçimlenmiş olması gerekir. 
 5. Hazır çalışmalarda kullanılan fontların biçimlenmemiş olmasından dolayı fontların yeniden biçimlenmek için yeniden fontlar windows sitemine indirilip çalışır hale getirilir bu nedenle eksik hazırlanan çalışma nedeni ile çalışma hazır kapsamından baskı hizmeti uygulanır.
 6. Canva gibi gibi sitelerde hazırlanan sitelerde fontlar tek tek şeklinde bozuk ve biçimlenmemiş olarak hazırlar. Bu nedenle Canva gibi sitelerden hazırlanan çalışmalar hazır çalışma kapsamından değil özel çalışma kapsamından çalışmayı sorunların tespiti yapılır.

 

Hazır Modellerden hazırlanmış çalışmaların, hazır çalışmalarda düzenlenip hazırlanmış, özel çalışmalarda hazırlanan bütün bu çalışmalar ilk ön izleme iletilir. İlk ön izleme işleminden sonra istenen bütün işlemler revizyon işlemi kapsamından sipariş tabi olarak işleme alınır. 

Siparişe tabi olması nedeni ile ödeme yapılmaması durumda. Mesafeli satış sözleşmesi gereğince ödeme talebi iletilir. 

Ücretsiz tasarım hizmetleri hazır modeller ve hazır çalışmalar için sağlanmaktadır. Revizyon işlemlerinde Baskı hizmeti tanımı olarak ücretlendirme yapılır. 

Özel Tasarım hizmeti

1- Özel tasarım hizmet istenilen çalışma kategorisine göre değişir. 

2- Hazırlanmış olan özel tasarım hizmeti sabit bir bedeli bulunmamakta birlikte istenilen çalışma göre belirlemektedir.

3- Özel Çalışmalarda tarafımız seçme hakkına sahiptir. 

4- İzni olmadan başka çalışmaların benzer, kopyama durumlarından çalışmayı isteyen müşteri sorumludur. 

5- İzni olmadan farklı tasarımcıların çalışmaların kopya benzer çalışma yapılmasını itenemesi durumda müşteri sorumludur.

Tarafımızca kopya içeriklerde izinsiz kullanımında sorumluk kabul etmez. 

 

 

Kabartma/Lak işlemlerinde %1 ile %9 Arasında Fire payı bulmaktadır. 

Hazır tasarımlarda Kabartma/Lak çalışması hazırlanmış olmadır

1- Görsel unutulursa lak çalışması baskıda bozulur.

2- Alt alta obje olur ise çalışma bozulur

Kabartma/Lak çalışmalarından bizden destek alın.

Adet,Kabartma/Lak, Renkler, kesim ve benzer durumlarda %1 ile %9 Arasında Fire payı bulmaktadır. 

Baskı Süreleri İş Günü Üzerinden Hesaplanır.

1- Gün değil (iş günü)

2- Haftanın (5 Günü) (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma)

3- İş günü üretim sürecidir. Kargolama süresi değil.

4- Örnek Pazartesi günü verilmiş sipariş (onaylanmış ise) Salı günü baskı süresi (iş günü) başlar.

5- Mesafeli satış sözleşmesinde yönetmeliğe uygun çalışır. 

6- Baskı sürecinde değişim, iptal, iade işlemi olmaz.

7- Baskıda hatalı ürün çıkması durumdan yeniden ürün üretim süreci ile telafi işlemi başlatılır

8- Bazı durumlarda %5 gecikme olmak ile birlikte mesafeli satış sözleşmesinde yer alan süre 30gündür.

Yazım hatalarını mutlaka kontrol etmelisiniz. Hatalı yerleri düzenlemesini, tekrar düzenleme talep edin. Yazım sorunlarından Woisco Sorumlu Değildir.

Yazım hatalarından kontrolü woisco ait değildir.

 

İptal, İade ve Garanti Koşulları

www.woisco.com dan yaptığınız siparişleriniz için sipariş iptali ve ödemenin geri iadesi iş baskıya giresiye kadar geçerlidir. Baskıya girmiş ürünlerde hiçbir şekilde siparişin iptali ve geri ödeme talebi söz konusu değildir. Henüz baskıya girmemiş siparişlerinizin iptali durumunda ise, o ana kadar yapılmış işlemlere ait (prova baskı, grafik düzenleme vs.) ücretler kesilerek ödemeniz iade edilir. www.woisco.com dan alışveriş eden herkes, bu şartları kabul etmiş sayılır.

Üretilen ürünlerde satıcı Woisco tarafından oluşan teknik hatalarda firma garantisi vardır. Üretilen ürünlerde %20 renk farkı olabilir. ALICI bu sözleşmeyle bunu kabul etmiş sayılır. İş yeniden basılıp müşteriye gönderilir. Kendi hatalarımız dışındaki iadeler kabul edilmeyecektir. Woisco, siparişleri müşteri tarafından onaylandıktan sonra baskıya almaktadır. Teknik hatası olmayan işler başka nedenlerle iade alınmamaktadır. Olası baskı veya teknik hatalarda ürün yeniden basılarak müşteriye teslim edilmektedir. Kendi hatalarımız dışındaki iptaller kabul edilmeyecektir.

 

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

GENEL:

 1. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

 2. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

 3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.

 4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.

 5. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.

 6. Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel Alıcı’ya iade edilmek zorundadır.

 7. Talep edilen işlemler sonrası (revizyon) hatalar, yazılım yanlışları ve benzer durumlar olup olmadı aynı zamanda düzenleme için incelenmesi için görsel olarak sunulur. Onay Verdikten Sonra Hatalardan ve  Yazım Yanlışlıklarından ‘Woisco’ Sorumlu Değildir.

[/vc_column_text][vc_column_text]

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:

 1. Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:

 1. Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı’ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

 1. Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

 1. Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

CAYMA HAKKININ KULLANIMI:

 1. 3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)

 2. İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER:

 1. ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI’ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.

 2. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

 1. ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

ÖDEME VE TESLİMAT

 1. Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak, …………, ………, bankası hesaplarımızdan (TL) herhangi birine yapabilirsiniz.

 2. Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.

İade Uyulması Gerekenler

1- İadesi yapılacak olan ürünler, firmamızın çalıştığı kargo şirketleri tarafından bize ulaştırılmalıdır.

2- İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.

3- İadesi yapılacak olan ürünler, firmamızın çalıştığı kargo şirketleri tarafından bize ulaştırılmalıdır.

4- İade işlemi, ürünün firmamıza ulaşması ile başlar. İade edilen hasarlı veya arızalı ürünlerle ilgili, teslimat tarihinden sonra ilk 7 gün içerisinde yapılacak inceleme ve onay neticesinde tüketiciye gerekli bilgi e-mail yada telefon yoluyla verilecektir.

5- Ürün satın alırken imzalamış olduğunuz mesafeli satış sözleşmesinde de ayrıntılı olarak iade koşulları işlenmiştir.

Baskıdan çıkan ürünler baskıdan çıktı gün kargolanır. (Sürat Kargo ile kargolama işlemi yapılır)

1- Kargolama işlemi haftanın 6 günü (pazar hariç) kargolama yapılmaktadır.

2- Kargo teslimat süresi sürat kargo bağlıdır.

3- Kargolama bilgilendirmesi, Whatsapp veya sms üzerinden yapılır.

Kesim Bıçakları
1- Hazır Kesim Bıçakları ( Kalıbı Hazır Kesim Bıcakları)
 
2- Özel Kesim Bıçakları
 
 
Maxiumum Kesim Sınırı ve Taşma Payı: Kesim esnasındaki milimetrik kaymaların önüne geçilebilmesi için işin bitmiş ölçüsünden dışarıya doğru verilen kesim fazlalığıdır. Taşma payı olmadığı takdirde, bir iş baskıdan doğru ayarlanarak basılmaz ve kesilmesi gerekli alanlarda beyaz kenarlar veya uygun olmayan renkler görünür.  Bu nedenle Maxiumum Kesim sınırı olarak ifade edilen “riskli bölge” yazı ve benzer objeler güvenli alan içine alınır
 
Güvenli Alan: Resimlerin, metinlerin ve diğer tasarım öğelerinin kesilmesini önlemek için, kesim ölçüsünden içeriye doğru her bir kenarına ek bir güvenlik payı bırakmak önemlidir. Bu güvenlik payı minimum 8 mm olmalıdır. İşin boyutuna göre daha fazla bırakmak görsellik açısından daha güzel olacaktır. 

Yukarıda yer alan yükümlülükler bütün satın alma işlemlerinde geçerlidir. Bu sözleşme kapsamında yükümlülükler uygulanır.

Baskı Sepeti
Sepette ürün yok.